Sohbet Var

Sohbet Var

Sohbet var başlıklı yani adlı makalem siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazılmıştır. Sizlere sitemiz içerisinde olan sohbet var odaları ve dahasını anlatacağım.

Öncelikle bilmelisiniz ki sohbet siteleri ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan altı yıllarına dayanmaktadır. Kurulduğu yıldan bu yana içerisinde her zaman sohbet var üstelik yeni sohbet ortamı var. Sizlere sağlanan odalar içerisinde ki sohbet ve chat kanalları tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları olarak hizmet sağlamaktadır.

Yeni duyulan kelimelerin anlamlarını öğrenme güdüsü neticesinde o sözcüğün ne anlama geldiği ister istemez merak ediliyor. Sohbet ne demek? Gündelik yaşamımızda çokça karşımıza çıkan sohbet ne anlama gelir? Kökeni ilginç olan sohbet kelimesini ilk defa işiten kişiler Google üzerinden TDK’ya göre sohbet ne demek? sorusunun cevabını arıyor. Peki, sohbet kelimesinin kökeni ne sohbet kelimesinin kaç anlamı var, TDK’ye göre anlamı nedir?

Sohbet kelimesi ne anlama geliyor? Türk Dili, tarih boyunca ilişki kurduğu medeniyetlerin (ülkelerin) dillerinden kelimeleri kendi bünyesine katmış ve bu sayede çok zengin bir dil oluşturmuştur. Hal böyle olunca, Türkçe’de gündelik hayatta karşımıza çıkan bazı sözcüklerin anlamına bilemeyebiliyor, ilginç bulabiliyoruz. Son zamanlarda anlamı merak edilen kelimelerden olan sohbet ne demek? TDK’ye göre sohbet sözcüğü ne anlama geliyor? Sohbet kelimesinin kökeni ne sohbet kelimesinin kaç anlamı var, TDK’ye göre anlamı nedir?

Sohbet Ve Sohbet Var Kelimesi TDK Anlamı Nedir?

Kelime dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Sohbet kelimesi Arapça kökenlidir. TDK’ye göre sohbet kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

– Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl
– Söyleşi

SOHBET KELİMESİ CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIMI

– Biraz evvelki sükûtu şimdi hararetli bir sohbet takip ediyordu.

– Tam fikir ve sanat sohbetlerine yakışan bir çerçeve içindeyiz.

SOHBET KELİMESİ KULLANILAN ATASÖZÜ VE DEYİMLER

– sohbet etmek

KELİME İÇEREN BİRLEŞİK KELİMELER

sohbet ustası, hoşsohbet, sanal sohbet, can sohbeti

Mobil Chat Var

Sohbet var chat sitesi ülkemizde kurulduğu günden bu yana mobil sohbet imkanı sağlayamamaktadır. Lakin mobil sohbet sağlayamamasının sebebi sitemiz ile ilgili değildir. Mobil chat siteleri olarak günümüzde kullandığımız siteleri daha sonrasından çıkmasından dolayı mobil sohbet hizmeti veremiyordu.

Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak akıllı cep telefonları çıktığı günden bu yana sohbet var chat sitemiz hizmet sağlamaktadır. Ülkemize olduğu gibi dünya geneline yıllardır bedava sohbet odaları sağlamaktadır. Bundan dolayı Sohbet Var chat sitesi ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde Güvenilir sohbet siteleri olarak tescillenmiştir.

Sohbet Var

Sohbet Var

admin 323

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *