Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil sohbet siteleri başlıklı yani adlı makalem siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazılmıştır. Sizlere mobil olarak chat yapabileceğiniz sohbet odaları ve dahasını anlatacağım.

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri içerisinde Türkiye’nin 81 ilinden Bay ve Bayan olmak üzere mobil olarak sohbet odaları içerisine giren kullanıcılarımız var. Sohbet Odaları 1998 in sonları 1999 yıllarında ülkemizde sohbet adı altında arkadaşlık sitesi sağlamaya başladı.

Tabi o zamanlar ilk ve tek olduğu için haddinden fazla kullanılıyordu. O zamanlar tabi tablet , mobil değil leptap bulamıyorduk. Zamanla zamanla teknolojinin ilerlemesiyle önce Sohbet Siteleri çoğaldı. Sizlerin de bildiği gibi öncelikle netlog çıktı ve netlog dediğimiz resimli sohbet odaları olarak mirc sohbet odalarının kullanıcılarını az da olsa azalttı.

Resimli sohbet odaları mirc sohbet odaları kullanıcılarını az da olsa azaltmıştır. Fakat bitiremedi ama resimli olduğu için mirc kullanıcılarının içerisinde resimli tercih eden kullanıcılar mirc sohbet odaları içerisinden resimli sohbet odaları içerisine kaymıştır.

Resimli sohbet odalarının arkasından hemen facebook çıktı ve facebook da mirc kullanıcılarını az da olsa azalttı. Sizlerin de bildiği gibi teknoloji yerinde durmuyor üstelik facebook da çok tutulmaya başlayınca sohbet odaları içerisine bir deprem sarsıntısı yaptı.

Sonrasında ise sesli sohbet odaları çıktı mikrofonlu yani anlayacağınız tüm oyunlar mirc sohbet odalarına oynanır gibi hepsi üst üste geldi. Sesli sohbet sitelerinin peşine ise kameralı ve görüntülü sohbet odaları internet aleminde piyasaya çıkarak mirc kullanıcılarını biraz daha dağıtmıştır.

Fakat sohbet odaları arkasından bu kadar arkadaşlık siteleri çıkmasına rağmen yine de mirc sohbet odalarını bitiremediler. Günümüze kadar gelen mirc sohbet odaları da olduğu yerde saymadı ve teknoloji harikaları üretti. Teknoloji diğer arkadaşlık sitelerini çıkarırken mirc sohbet odalarını da unutup yabana atmadı.

Üstelik mirc sohbet odaları için ürettiği Mobil uygulamalar ise diğer sohbet adı altında arkadaşlık sohbet odaları sağlayan siteleri geride bıraktı. Mobil sohbet siteleri her gün ülkemizin 81 ilinden olduğu gibi farklı ülkelerden binlerce bay ve bayan kullanıcıları ağırlamaktadır.

Mobil Chat Odaları

Sohbet siteleri içerisine akıllı cep telefonları ile girmek isteyen kullanıcılarımız arama motorlarına yani googleye genellikle Mobil Chat Siteleri olarak yazıp aramaktalar.

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Arama motorlarına mobil chat siteleri olarak yazıp arayan kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır. Kullanıcılarımızın karşılarına çıkacak olan farklı sohbet siteleri içerisinde akıllı cep telefonları ile girilebilen, mobil olarak sohbet chat yapılabilen siteler olacaktır.

Farklı sohbet siteleri arasında içerisine akıllı cep telefonları ile girilebilen, içerisinde mobil sohbet ve mobil chat yapılabilen sitelerden biri ise Sohbetvar.com olmaktadır. Sohbet var chat sitesi sizlere yıllardır masaüstü ve leptap bilgisayarlar ile kesintisiz ve tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları sağlamaktadır.

Akıllı cep telefonları çıktığı günden bu yana ise mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak yine bedava mobil sohbet sağlıyor. Sohbet odaları dediğimiz teknolojinin akıllı cep telefonları için kullanıcılarına kolaylık sağlamasın diye ürettiği uygulamalardır.

Sohbet odaları içerisine mobil olarak yani cep telefonlarınız ile bağlanabilir mobil sohbet , mobil chat yapabilirsiniz. Kullanıcılarının sohbet odalarını cebine taşıyan teknoloji android akıllı cep telefonları için ayrı , iOS akıllı cep telefonları için ayrı uygulamalar çıkarmıştır. Üstelik bu uygulamaları cep telefonlarınıza indirmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Tamamen ücretsiz bedava olarak indirebilir sohbet odaları içerisine bağlanabilirsiniz.

Bedava Mobil Sohbet Siteleri

Sohbet siteleri içerisine herhangi bir ücret, para ödemeden akıllı cep telefonları ile girmek isteyen kullanıcılar genellikle arama motorlarına bedava mobil sohbet veya bedava mobil chat olarak aramaktalar.

Sizlerin de bildiği gibi sohbet siteleri kurulduğunda akıllı cep telefonları yoktu. Akıllı cep telefonlarının olmaması sebebiyle sohbet siteleri mobil hizmet sağlayamıyordu. Lakin akıllı cep telefonlarının çıkması ülkemizde olduğu gibi dünya çapında yoğun ilgi ve talep gördü.

Yoğun ilgi ve talep görmesinden dolayı sohbet siteleri içerisini hızla mobil uyuma çevirdi. Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak sizlere tanıtılan kanallar aslında mobil uyumlu sohbet siteleri olmaktadır. Sizlere mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak tanıtılmasının sebebi akıllı cep telefonları ile içerisine girerek mobil sohbet yapabileceğinizi anlatmak içindir.

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Yasal Uyarı : Sohbet Odaları içerisine 18 yaşından küçüklerin girmesi yasaktır.

admin 7294

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *