Liman Sohbet Odaları

Liman Sohbet Odaları

Liman sohbet odaları başlıklı yani adlı makalem siz değerli mirc kullanıcıları için yazılmıştır. Sizlere özel olarak yazılmış Liman sohbet odaları hakkında bilgiler vereceğim.

Liman Sohbet Odaları

Liman Sohbet Odaları

Fakat makalemizin konusu olan Liman sohbet odaları hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce bu makalemizde de ilk olarak sohbet siteleri hakkında bilgiler verelim. Farklı makalemizi okuyan kullanıcılar belki sıkıldılar sohbet siteleri hakkında bilgiler almayı lakin ilk kez sitemiz içerisine giren kullanıcılarımız da oldukça çoktur.

Sohbet siteleri farklı ülkeleri bilmem fakat bizim ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan altı yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana içerisinde ülkemizin 81 ilinin şehir sohbet odaları, ülkemizin bölge sohbet odaları ve dünyanın bütün ülkelerinin sohbet odalarını barındırmaktadır.

Sohbet odaları olarak bilip yıllardır kullandığımız siteler aslında mirc siteleri olmaktadır. Mirc siteleri yada program da diyebiliriz ülkemizde kurulduğu yıllar bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlk kurulan mirc programları olmamızın yanı sıra kurulduğumuz günden bu yana bedava sohbet odaları sağlamaktayız.

Mirc siteleri içerisinde sadece sohbet ve chat odaları barındırmak ile sınırlı kalmıyor. İslami soru-cevap, yarışma, canlı radyo ve oyun gibi eğlenceli sohbet odaları içerisinde barınmaktadır. Fakat İslami siteler, sohbetli radyo siteleri yada oyun siteleri olarak duyulmamasının da tabi ki önemli bir sebebi var.

Mirc programları ülkemizde ilk kurulan platformlar olmaktadır. Ülkemizde o yıllar başka platform olmadığı içinde sohbet ve chat odaları ağırlıklı tutulmuştur. Çünkü insanlar sohbet ve chat odaları içerisinde muhabbetler ederken kendilerine yeni ortam, yeni arkadaşlar edinmekteydi.

Arkadaşlık sohbet odaları olarak bilinmesinin en önemli faktörü tam olarak budur. Liman sohbet odaları ise bu vermiş olduğum örneklerden biridir. Üstelik o yıllarda insanlar şimdi ki gibi rahat değildi. İnsanlarda utangaçlık, çekingenlik ve ayıp olacak düşüncesi bulunuyordu. Günümüzde ne yazık ki artık bunlar kalmadı. Anlayacağınız o yıllar arkadaşlık sohbet odaları temel ihtiyaç gibi görünüyordu.

Liman Chat Siteleri

Ülkemizin 81 ilinden olduğu kadar dünyanın da çeşitli ülkelerinden kullanıcılar arama motorlarında Liman chat siteleri olarak yazıp aramaktalar.

Liman Sohbet Odaları

Liman Sohbet Odaları

Liman chat siteleri yada Liman sohbet odaları olarak arayışa geçen çoğu kullanıcılarımız kaptan ve gemi çalışanları olduğu gibi kendilerine kaptan ve gemide çalışan arkadaş arayışında olanlar oluyor. Kimi bayanlarda kaptanlara karşı zaaf olduğu gibi kimi bayanlarda maaşları iyi diye kaptan yada gemi çalışanları arıyor.

Tabi ki sadece bu anlattıklarım ile de kesinlikle sınırlı kalmıyor. Bazı bayanlar da kaptan yada gemi çalışanlarından hoşlanıp lakin yüz yüze açılamadığı için klavye üzerinden liman sohbet odaları içerisinde arayışa geçiyor. İnsanların klavye sohbet odaları daha kolayına gelmektedir.

Klavye sohbet odaları içerisinde insanlar yüz yüze görüşmedikleri için birebir sohbet gibi zor olmuyor. Birebir chat yapmak daha zor olduğu için insanlar günümüzde halen daha klavye üzerinden sohbet etmeyi sıklıkla tercih ediyor. Liman sohbet odaları içerisinde de aynı şekilde klavye üzerinden chat yapılarak arkadaşlıklar kurulmaktadır.

Arama motorlarında yani google üzerinden liman chat siteleri yada liman sohbet odaları olarak arayışa geçen kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır. Bu sitelerden kimileri tamamen ücretsiz, bedava sohbet odaları olduğu gibi kimileri de ücretliler olacaktır.

Kullanıcılarımızın arayışları sonucunda karşılarına çıkacak olan sitelerden biri ise yıllardır ülkemize olduğu gibi dünyanın bütün ülkelerine bedava sohbet odaları sağlayan sohbetvar.com sitesi olacaktır. Sohbetvar.com chat sitesi kurulduğu günden bu yana ülkemizde ve dünya genelinde bedava olarak sohbet imkanı sağladığı için iyice tanınıyor. Yine bu sebepten dolayı sohbetvar.com chat sitesi ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde Güvenilir sohbet siteleri olarak kullanıcıları tarafından tescillenmiştir.

Mobil Liman Sohbet Odaları

Mobil Liman sohbet odaları olarak google üzerinden arayışa geçen kullanıcılarımız genellikle akıllı cep telefonları ile liman sohbet odaları içerisine girmek isteyenler olmaktadır.

Tüm dünyaca bilindiği ve duyulduğu üzere akıllı cep telefonlarına mobil adı verilmiştir. Sadece ülkemizde verilen bir karar yada adlandırma değildir. Mobil adlandırılması dünyanın bütün ülkeleri tarafından verilmiş takma ad oluyor. Bu sebepten dolayı insanlar sadece arkadaşlık sohbet odaları arayışlarında mobil ekini kullanmıyor.

Akıllı cep telefonları ile her ne arayış içerisine girilirse girilsin karşılarına çıkacak olan sitelerin önceden mobil uyumlu olması için yazılmaktadır. Mesela örneğin ; akıllı cep telefonları ile oyun oynamak isteyen kullanıcılarımız da mobil oyun oyna gibi kelimelerde arayışa geçmekteler.

Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak adlandırılan bizlerin kullandığı siteler aslında yıllardır bizlerin kullandığı normal sohbet siteleri olmaktadır. İçerisinin sadece ama sadece mobil uyuma çevrilmesiyle dünya genelinde insanlara mobil sohbet odaları yada mobil chat odaları olarak tanıtılmaktadır.

Liman Nedir?

Liman nedir? Ne amaçlı kullanılır?

Gemilerin yük almalarına ya da yük boşaltmalarına, yolcu indirip bindirmelerine uygun kuruluşları bulunan, barınmalarına yarayan doğal ya da yapay sığınak.

Coğrafya Terimi
Kıyıda, doğal olarak ya da dalgakıranla fırtınalara karşı korunmuş yer.

Günümüzde liman denildiği anda zaten insanların akıllarına gelenlerde tam olarak bunlar oluyor. Sohbet odaları ise ek kelime olarak eklenildiği için insanlarımızın tahmin etmeleri çok da zor olmuyor.

Liman Sohbet Odaları Nedir?

Liman sohbet odaları nedir? Ne amaçlı ve neden kullanılır?

Liman kelimesinin anlamını ve açıklamasını yukarıda ki satırda detaylıca anlattım. Sohbet odaları olarak ise eklenildiğinde ne işe ve neden kullanıldığını yazdım. Fakat sizler için yani anlamayanlar için tekrar bahsedelim.

Liman sohbet odaları içerisine girmeniz için limanda çalışıyor olmanız kesinlikle gerekmiyor. Sadece kaptan ve gemi çalışanlarının girebileceği özel odalar değildir. Evet içerisinde ki kullanıcı yoğunluğu kaptan ve gemi çalışanları olmaktadır.

Lakin kaptan ve gemi çalışanları olduğu kadar normal vatandaş olup, ayrı sektörlerde bulunan kullanıcılarımız da oldukça sık görülmektedir. Farklı sektörlerde olduğu halde liman sohbet odaları içerisine girilmesinin genellikle amacı kendilerine kaptan ve gemi çalışanı arkadaş arayışında olmaları oluyor.

Liman Sohbet Odaları

Liman Sohbet Odaları

admin 422

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *