Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları başlıklı makalem siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazılmıştır. Sizlere sohbet odaları nedir ve ne zaman kurulmuştur ve hatta sohbet odaları amacı nedir?

Bu soruların yanıtlarını kısa fakat açıklayıcı bir şekilde anlatacağım. Öncelikle bilmenizi isteriz ki sohbet odaları mirc programları içerisinde kullanıcılarına arkadaşlık sohbet odaları sağlamaktadır. Mirc programları içerisinde sadece sohbet ve chat odaları ile sınırlı değildir.

Sohbet odaları olduğu gibi içerisinde onlarca dj kullanıcılarımızın bulunduğu canlı radyo odaları ve yine onlarca kullanıcılarımızın bulunduğu yarışma, oyun kanalları da bulunuyor. Canlı radyo kanalımız içerisinde dilediğiniz ve istediğiniz parçaları istek, armağan ederek dinleyebilirsiniz.

Sohbet odaları içerisinin olduğu gibi canlı radyo ve oyun kanallarımız da tamamen ücretsiz bedava olarak sizlere sunulmaktadır. Mirc programları farklı ülkeleri bilmem fakat bizim ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan altı (1996) yılında kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana Sohbet var chat sitesi tamamen ücretsiz bedava olarak kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Fakat sohbet siteleri arasında ücretsiz, bedava sohbet sağlayan siteler olduğu gibi ücretliler de elbette bulunuyordu. Bin dokuz yüz doksan altı yılından bu zamana ücretli sohbet odaları olduğu gibi ücretsiz sohbet odaları da yerini baş sırada alıyordu.

Mirc programları içerisinde barınan kanallardan biri sohbet odaları olmasına rağmen günümüzde mirc programları olarak değil de direk sohbet siteleri olarak bilinmektedir. Sohbet odaları yada chat siteleri olarak bilinmesinin en büyük sebeplerinden biri ise ülkemizde ilk chat adı ile arkadaşlık sohbet odaları sağlayan platform olmasıdır.

Ülkemizde ilk kurulan sohbet adı altında platformlar olsa dahi günümüzde halen daha çok sık kullanılmaktadır. Bu daha sonrasından çıkan netlog, facebook, sesli sohbet odaları, canlı sohbet odaları, kameralı ve görüntülü sohbet odaları kullanıcıları ayırsa dahi mirc programlarını bitiremediler. Yazılı sohbet odaları olarak sitemizi tercih eden kullanıcı sayısı ise oldukça çoktur.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Chat Siteleri

Chat siteleri olarak ülkemizden olduğu kadar farklı ülkelerden de binlerce bay ve bayan kullanıcılar arama motorlarında arayışa girmekteler.

Arama motorlarında yani googlede chat siteleri olarak arayışa geçen kullanıcılarımızın karşılarına birden çok fazla farklı sohbet siteleri çıkacaktır. Googlede arayışlarının sonucunda kullanıcılarımızın karşılarına çıkacak olan farklı sohbet siteleri içerisinde özel olarak chat kanalları barındıran siteler olacaktır.

Farklı sohbet siteleri arasında içerisinde özel olarak chat kanalları barındıran sitelerden biri ise kullanıcılarına yıllardır bedava sohbet odaları sağlayan sohbetvar.com chat sitesi olmaktadır. Sohbet var chat sitesi kullanıcılarına bin dokuz yüz doksan altı yılından bu zamana tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları sağlıyor.

Üstelik sadece ülkemizin 81 iline ücretsiz bedava olarak değil. Dünyanın bir çok hatta olmayan ülkesi yok denilecek kadar ülkelerin bedava sohbet odaları sunuyoruz. Dünyanın farklı ülkelerine ayrı ayrı bedava sohbet odaları imkanı sunmamızın sebebi ise yurt dışında yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız olmaktadır.

Ülkemizden olduğu kadar diyebilirim ki kurulduğu günden bu zamana binlerce bay/bayan gurbetçi kullanıcılarımız bulunuyor. Yurt dışına bedava sohbet imkanı sağlamamız demek gurbetçi kullanıcılarımızın az da olsa Vatan Millet hasretlerini gidermek demektir.

Bin dokuz yüz doksan altı (1996) yılından bu zamana bizleri tercih eden kullanıcılarımız sohbet odaları içerisinde arayışlarını olumlu sonuçlandırıyor. Zaten bin dokuz yüz doksan altı yılından bu zamana bizleri tercih etmelerinden arayışlarını olumlu sonuçlandırdıkları bellidir.

Sohbet odaları içerisine girmeniz için özellikle belirli bir il, bölge yada ülkeden olmanıza gerek yoktur. Sohbet odaları 18 yaşından büyük dileyen ve isteyen herkesin girebileceği gibi kurulmuştur. Fakat her sohbet platformunda olduğu gibi sohbet var chat sitesi içerisinde de bazı kurallar bulunuyor. Kurallarımız ; sohbet ve chat odaları içerisinde siyaset yapmak, küfür etmek, saygısızlık yapmak, hakaret etmek, reklam vermek, yapmak yasaktır.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Mobil Sohbet Odaları

Mobil sohbet odaları olarak arama motorlarında arayışa geçen kullanıcılarımız akıllı cep telefonları ile sohbet odaları içerisine girmek isteyenlerdir.

Herkesin bildiği üzere ülkemizde ve dünya genelinde akıllı cep telefonlarına mobil adı verilmiştir. Bu sebep ile sadece sohbet arayışına giren kullanıcılarımız değil. Googlede herhangi bir arayış içerisine giren kullanıcılarımız arayışlarının başına mobil eki kullanmaktalar.

Mobil sohbet odaları ise yukarıda ki anlattığım cümlenin en güzel örneğidir. Mesela arkadaşlık siteleri arayışına giren kullanıcılar eğer ki akıllı cep telefonları ile arıyor ise mobil arkadaşlık siteleri olarak yazıp aramaktalar. Masaüstü ve leptap bilgisayarlar ile sizlere bedava olarak sağladığımız tüm imkanları mobil olarak da sağlamaktayız.

Zaten mobil sohbet odaları olarak da arayışlarınızın sonucunda karşınıza çıkacak olan siteler yıllardır masaüstü ve leptap bilgisayarlar ile kullandığınız normal sohbet siteleri olacaktır. Normal sohbet siteleri içerisini mobil uyuma çevirdiği taktirde sizlere mobil sohbet odaları olarak tanıtılmaktadır.

Normal sohbet siteleri olmasına rağmen sizlere yani dünyaya sadece içerisini mobil uyuma çevirmesiyle mobil uyumlu siteler yerine mobil sohbet odaları olarak tanıtılmasının elbette bir sebebi var. Bu sebebi sizlere kısa ve açıklayıcı bir şekilde anlatayım.

Sohbet siteleri çok eski tarihte kurulduğu için o yıllar akıllı cep telefonları yoktu. Akıllı cep telefonları olmaması sebebi ile sohbet siteleri mobil hizmet sağlayamıyordu. Daha sonrasından akıllı cep telefonlarının çıkması ve çok fazla talep görmesi sebebi ile sohbet siteleri içerisini mobil uyuma çevirdi. Mobil uyuma çevirdiğini kullanıcılarına en hızlı şekilde anlatmak için mobil sohbet odaları olarak tanıtılmıştır.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Sohbet Nedir?

Söyleşi anlamındaki Arapça’dan dilimize geçmiş olan sohbet kelimesi, iki anlam içerir:

1. Arkadaşlık, yârenlik;

2. Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme.

Makalelerin bir konuşma havası içinde daha senli benli olarak yazılan tarzına Söyleşi (Sohbet) denir. Gazete ve dergi yazılarındandır. Bu tür yazılarda, samimiyet esastır. Yazar, düşüncelerini muhakkak kabul ettirmek için okuyucularını zorlamaz. O, daha çok kendi kişisel düşüncelerini ileri sürer. Söyleşilerde, küçük fıkralar ve anılar da malzeme olarak kullanılır.

Sohbet Odaları Ne Amaçla Kullanılır?

Sohbet odaları ne amaçla kullanılır? Sizlere bu makalemde bununda açıklamasını detaylıca yapacağım. Öncelikle sohbet kelimesinin ne olduğunu yukarıda ki başlıkta belirtmiştim. Şimdi ise sohbet kelimesinin yanında kullanılarak sohbet odaları olan kelimenin ne amaç ile kullanıldığını anlatacağım.

Sohbet odaları insanların sohbet edebilecekleri, sohbet ederken kendilerine yeni arkadaşlıklar ve yeni ortam edinecekleri kanallara denilmektedir. Günlük hayatta eş, dost ve arkadaşlarımız ile yaptığımız sohbetlerden bir farklı yoktur. Tek fark günlük hayatımızda tanıdığımız insanlarla birlikte oturup yaptığımız sohbeti burada tanımadığımız insanlar ile odalar içerisinde yapıyor olmamızdır.

Günlük hayatta eş, dost ve arkadaşlarımız ile birlikte oturup, konuşma, görüşme yaptığımızı burada birlikte olmadan yapıyoruz. Yazılı sohbet odaları olarak kullandığımız kanallarda karşımızda yeni insanlarla sohbet etmek ve sohbet ederken yeni ortamlar edinmektir. Hayatımızda çok sık kullanılan sohbet kelimesi burada odalar içerisinde yapıldığı için sohbet odaları denilmektedir. Sohbet odaları amacı ise kullanıcıları yeni arkadaşlar ile tanıştırarak yeni ortam sahibi yapmaktır.

admin 671

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *